ESPN ogłasza gry online, które pozwalają na wpłaty i wypłaty Bitcoinów.

ESPN Global ogłosił uruchomienie platformy do gier z blokami, która pozwoli konkurentom na wpłaty i wypłaty za pomocą bitcoin i innych walut kryptograficznych poprzez Cryptopay.

Platforma integruje również online skarb polowanie, Satoshi’s Treasure, z 1 mln dolarów Bitcoin Revolution do podziału wśród 1000 zwycięzców.

W oświadczeniu z 23 czerwca, firma z Wielkiej Brytanii powiedział, że jest w fazie przed uruchomieniem platformy, która będzie oferować jedne z najbardziej popularnych gier w jednej aplikacji mobilnej dla nagród kryptograficznych. Technologia Blockchain zdecentralizuje weryfikację i obsługę transakcji wewnątrz platformy.

„Specjalista od płatności w kryptowalutach ‚Cryptopay‘ jest wykorzystywany przez ESPN Global, aby proces ten był dużo prostszy, szybszy i bezpieczniejszy“, ogłosiła firma. Użytkownicy mogą wybrać grę lub dołączyć do grupy uczestników, aby rywalizować w czasie rzeczywistym i zostać nagrodzonym na podstawie najwyższego wyniku.

Platforma oferuje również członkostwo premium, dzięki któremu użytkownik otrzymuje priorytetowy dostęp do automatów i wczesny dostęp do najpopularniejszych gier. Jednostka zajmująca się mobilnymi sportami elektronicznymi w Wielkiej Brytanii należy do ESPN Global Corporation Ltd. z siedzibą w Polsce.

Dyrektor ESPN Global, pan Chris Parker, mówił o atrakcyjności łańcucha blokowego.

„Jak wynika z badań przeprowadzonych przez 3EA Limited, globalną grupę doradczą ds. zarządzania strategicznego, e-sporty i gry online, jest to branża warta 140 miliardów dolarów, napędzana głównie przez gospodarki mikrotransakcji cyfrowych, które, jak sądzimy, odniosą ogromne korzyści z integralności i odporności technologii Blockchain“, powiedział Chris Parker.

Firma integruje również niedawno uruchomioną grę Satoshi’s Treasure. „Dzięki tej grze logicznej Satoshi’s Treasure, wartej milion dolarów, obiecujemy obładowany pieniędzmi portfel bitcoinów, którego klucze zostaną podzielone na 1000 fragmentów, dając początek globalnemu polowaniu na nagrody“, powiedział Parker.

W przypadku zgromadzenia pokaźnej społeczności e-sportowej, ESPN Global spodziewa się uruchomić pierwszą ofertę wymiany tokena do gier inteligentnych (SGT) w oparciu o platformę ERC-20.

„Od dnia, w którym rozpoczniemy naszą działalność, będziemy przekazywać zrzuty SGT wszystkim zarejestrowanym graczom w prezencie“, powiedział Parker. Dodał, że wszyscy gracze, którzy stracą pieniądze w dowolnej grze lub turnieju, otrzymają zrzuty SGT równoważne stratom zapisanym w ich portfelach ERC.

Obecna wycena zrzutów SGT wynosi $0.001, która ma rosnąć wraz ze wzrostem społeczności graczy. Członkowie Premium, którzy otrzymają podwójne zrzuty SGT w stosunku do kwoty przeznaczonej na superkonkurs, będą mieli również pokrycie swoich strat.